REXROTH R901138307 PVV42-1X/082-045RA15DDMC Vane pump
Request A Quote For Your Special REXROTH R901138307 PVV42-1X/082-045RA15DDMC Vane pump Needs Today! Free REXROTH Vane pump Shenzhen YUYING Bearing Co., Ltd. Quotes. ISO 20.3 kN Dynamic Load Rating 9001 13 mm B certified.
What is R901138307 PVV42-1X/082-045RA15DDMC bearing cross reference?
| Brand Name: | REXROTH |
| Model Number: | R901138307 PVV42-1X/082-045RA15DDMC |
| Dynamic Load Rating: | 20.3 kN |
| D: | 90 mm |
| B: | 13 mm |
| d: | 60 mm |
| Radius: | 0.6 mm |
| da: | 67 mm |
| Da: | 82 mm |
| Static Load Rating: | 27 kN |
Product Details
| D | 90 mm |
| B | 13 mm |
| d | 60 mm |
| Radius | 0.6 mm |
| da | 67 mm |
| Da | 82 mm |
| Static Load Rating | 27 kN |
| Oil Holes | 2 mm |